Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

  • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Peníze kazí charakter

Asi každý z nás již někdy slyšel větu: „Peníze kazí charakter“. Při své práci průvodce a z toho vyplývajícího životního nastavení se často nad touto větou zastavuji. Znovu a znovu vysvětluji a vysvětluji, že peníze charakter rozhodně nekazí. Možná budete oponovat a snažit se argumentovat svými zkušenostmi, protože tak to dělají i mí klienti, kteří ještě neví…

Osobní rozvoj…

Co to je ten osobní rozvoj? Když nový klient přichází s přáním, abych ho vedla po cestě osobního růstu, často vykřikuje… „Nemyslím duchovno, to né. Mám na mysli osobní rozvoj.“ A já se směju nebo mám vteřinu smutku. Dnes a denně překvapení, které už pro mě dávno překvapením není. Většina v tom má pěkný guláš. Ach jo… Když ono to není až tak, že přijdete a nadiktujete si, co chcete posouvat přátelé. V čem se osobním rozvojem ubírat a v čem neubírat. Vy totiž nevíte, co je odvislé od čeho.

Nedávno jsem do našich řad přijala novou studentku, která měla dost načteno. Věnuje se osobnímu rozvoji již několik let. Ale proč tedy z ní padají věty, které manipulují její blízké do stavu, který je nezdravý? Je to o dojmu, přátelé.

Dojem jako měřítko

Je třeba se vrátit znovu k otázce, co je to osobní rozvoj? Pro většinu z vás je odpověď ANO, chci to vědět. A já se ještě ptám dál. Proč se chcete věnovat osobnímu rozvoji? ….Co je to tedy ten osobní rozvoj? Inu co? Je to rozvoj duchovní. „Ale to né, duchovno, to né….“

Žijeme v bludu,

pleteme si duchovno s náboženstvím

a dojem s charakterem

Jednoduše řečeno i slovo jedno-duše je duchovno. Proč se tomu tedy tak bráníme? Vesmír nám posílá do cesty stále zkoušky a my je obcházíme nebo je překonáváme, podle toho, jak je vyhodnotíme technicky: „Z pozice člověka“. Ale co se na zkoušky podívat spíše z té duchovní roviny? Jak to myslím? Jedno-duše, nechtít věci opravovat, ale „svůj charakter napravovat“.

Osobní rozvoj je rozvoj duchovní,

ať se ti to líbí, nebo ne

                               

Rozjímání vede k různým závěrům a právě závěry, které si člověk vytvoří, jsou rozhodující pro náš vývoj rozvoje. Jestliže si stále stojím na svém, že duchovno nééé, tak je to vaše volba, máte pravdu. Tedy….tu svoji. Já však pracuji s těmi, kteří brzy prozřou, neboť poznání je přesvědčí. Ale co vy ostatní? Dojem a zase dojem. Vám ostatním se to pokusím vysvětlit zde.

Je dokázané, že člověk svoje skutečné já, tedy svůj stupeň čistoty charakteru maskuje dojmem. Dojmem v tom smyslu, že se chová tak nějak „na efekt“. Aby ostatní viděli. Aby ostatní neřekli, aby ostatní věděli, že….a tak dále a tak dále.

Zkouška odhalí, jak jste na tom s osobním rozvojem

Zkouška odhalí stupeň čistoty charakteru

A příklad jako příklad…

Není tajemstvím, že člověk se skutečně projeví ve vypjatých či „Větrných“ situacích. Pokud je zdánlivé bezvětří, chováme se jinak. Čím nižší úroveň charakteru, tím vyšší snaha dělat se lepším. Je tak málo upřímných…

Člověk, který se netají tím, že spí pod mostem, je v tuto chvíli více upřímný, než ten, který si hraje na moudrého.

- Moudrost nemá tituly a nemá potřebu vykřikovat, že je moudrá.

- Moudrost je dar pochopení, že jsme se narodili nahatí a nahatí zase půjdeme.

- Moudrost je dar pochopení, že jsme tu kvůli cestě naší duše a ne kvůli zisku pro člověka.

- Moudrost je dar pochopení, že jsme tu proto, abychom pomáhali slabším a ne proto,  

  abychom soutěžili a ukazovali slabším, že my jsme lepší než oni.

Chceme si hrát na osobní rozvoj a dělat, že nevíme, že to je duchovní rozvoj? Chceme se schovávat a hrát si na dojem? Ale dojem není to, co patří k růstu.

Pletete si pojmy s dojmy

Že máme určitý stupeň čistoty vlastního charakteru je již jasné. Tento nelze již kazit, neboť docílení jistého stupně je jednou pro vždy prověřeno. Naopak chování se jinak, než by ostatní předpokládali ve chvíli, kdy zkouškou je náhlý přísun peněz, není ona smyšlená zkušenost „Peníze kazí charakter“. Je to naopak projev skutečného stavu bez masky zvané DOJEM. Peníze charakter pomáhají odhalit. Do teď byl skutečný stav uschován za MASKOU.

Peníze charakter odhalí

Zdání, že mám moc. Ten pocit, že mám moc moci a moje naivita, že stav je stálý, je důkazem, že jsem moc moudrosti nepobral. Mám před sebou ale opravdu velký kus práce. Myslím tím práce duchovní, protože jenom ta čistí charakter a dodává Moudrost. Moudrost si v obchoďáku nekoupíš. Moudrost je vzácná a krásná. Je čistá a připravená pomáhat všem. Planetě, ostatním a sobě samé. Protože duše nás všech je věčná a na příště stojí za to si připravit podmínky. Peníze si do hrobu nevezmeš a duši taky ne. Ta se vrátí a její cesta bude pokračovat přesně tam, kde nyní končí její Moudrost. 

Jak je to s penězi?

Peníze milujte, nepohrdejte s nimi, protože jsou spravedlivou Boží energií. Peníze čisté jsou odměnou, kterou si zasloužíte. A pokud si je opravdu zasloužíte, nebudete mít ani potřebu podlehnout bohatýrským manýrům. Jste moudří a rádi pomáháte, protože máte čistý charakter. Pokud však nepomáháte nebo pomáháte kvůli dojmu, peníze vám štěstí nepřinesou. To je zkouška pro vaši duši. Tak se dušujte. Ať se daří. J A peníze se páří. J

Duše a její cesta je cestou vaší, a váš osobní rozvoj je ten duchovní. A peníze? Ty charakter rozhodně nezkazí tomu, kdo je moudrým. Jen odhalí toho, jehož moudrost se jmenuje DOJEM. Ten už se v chamtivosti neschová.

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví