Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

  • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Meditace jako trend

Meditace je pohlazením. „Meditace, relaxace, vizualizace? Já ti nevím, taky jsem to zkoušela, ale nevím. Nějak se nedokážu soustředit.“ Argumentuje moje známá, když ji odpovídám na dotaz: „Co teď chystáš za akci?“ No právě, proběhne kolem myšlenka…. Takhle to vidí každý, kdo vnímá meditaci jako něco moderního, teď se meditace nosí, tak proč to nezkusit. Meditace se stala trendem.

 

 

Meditace se nezkouší, meditace se žije

 

„Všichni makáme, nic z toho nemáme, na hubu padáme…“ zní z rádia v Třebáni u Máni, kde obědvám a snažím se meditovat. Meditovat se nemusí jen na pohankovém polštářku, když jsme unaveni. Rozhodně nejsem unavená a snažím se meditovat. Byť se pro mnohé stalo dogmatem, že se medituje kvůli odpočinku. Výsledkem může být pohoda, klid a energie na rozdávání, ale někdy i únava. Ne vždy si totiž odpočinete. Obzvlášť, pokud ještě meditovat neumíte. Meditace je prožitek a bytí v přítomném okamžiku. Ale, jak je meditace vnímána? Meditace se poslední dobou stala trendem. Doba je taková. A většina lidí reaguje jako ovce. Někdo někde říkal, že …Někde něco slyším, a tak to zkusím. Co třeba únava? Ta je jistě dostatečným důvodem k tomu, abych začala meditovat, říkáte si. Každý přistupuje k únavě jinak a právě ta bývá pro mnohé spouštěčem ke zmíněnému zkušebnímu kroku. Tak hurá do toho…

 

Zkušenější dobře ví, že meditace není jen relaxace, ale právě onen zmíněný prožitek přítomného okamžiku. Meditace je procesem, který je nutno pilovat. Meditace je sám onen proces. Meditace je duchovní praxe, při které se učíme svoje morfogenetické pole vylepšovat frekvencí, díky které je možné se propojovat s čistými frekvencemi Boha. Ano, čtete dobře. Meditace není jednorázový odpočinek pro lidi, kteří jsou oběťmi komerčního způsobu života. I když takto si mnozí meditaci vysvětlují. Ale na druhou stranu se může stát směrovkou pro primární si uvědomění, v čem tkví radost a smysl bytí. Je to tak. Je to praxe, která nás vede k vnímání dobra a hloubky a podstaty smyslu života. A může se stát i vaší směrovkou ke skutečné lásce.

 

Meditace je pohlazením. To je moje pravda. Meditace je proces, který vede k pochopení. A z počátku, pokud se jí učíme, tak dá pěkně zabrat. Proces je totiž obvykle okořeněn nežádoucími myšlenkami. A pokud nevíte, jak s nimi pracovat, mohou se stát i spouštěčem pro nepříjemné emoce, které přetrvávají. I já to prožila a mnohé  pochopila….Pochopila jsem, že pohlazení a odpočinek přijde pouze tehdy, pokud medituji bezpečně a nežádoucí myšlenky umím průběžně zpracovávat. Pochopení je něco, co má hloubku. Pak je meditace skutečným pohlazením. A kritéria pro bezpečnou praxi?

 

Ochota změnit se v čistotu  

 

Záměrem není odpočinek, ale prožitek samotné meditace. Dnes vím, proč. Když jsem zkoušela poprvé relaxovat, vůbec jsem nechápala, co je na tom tak zázračného…

Nevidět a necítit zázraky je pouhý důkaz,

že relaxovat neumím

 

Meditace je skutečně pohlazením, když víte, jak na to. Správným postupem učení a praxí se teprve může dostavit uvolnění a spokojenost. Nejen, že mnozí mají zkreslené představy o tom, jak má meditace či relaxace probíhat, ale většina nemá ani potuchy, co je záměrem. Odpočinek může být výsledkem meditace, ale bez dostatečné praxe jde pouze o sekundární stav. Provozování meditace je prevencí, která stav klidu udržuje trvale. A aby to tak mohlo být, je naléhavé naučit se pracovat s vlastní myslí. Věřte, že to je jak malý zázrak, který plodí zázrak velký.   

 

Meditace pro začátečníky, ale i pro pokročilé… či snad Meditační víkend pořádaný Bránou zdraví? Ať už si pro nauku pochopení meditačních a relaxačních praxí zvolíte ten či onen kurz, vynasnažím se vám předat vše, co vede ke klidu a poznání. Těším se z toho, že vaše nechtěné myšlenky se naučíme společně uzdravovat a bezpečně nastavíme pocity pohody, klidu a lásky. I vámi provozovaná meditační praxe se tak stane skutečným pohlazením a nastaví trvalé prožívání lásky.

Úsměv prosím … a zapomeňte na trend,

protože meditace se trvale žije

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví