Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

 • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Kdybych věděla, že…

Znáte také tuto větu? Nepřipomíná vám to něco? Tak čtěte… Sedím na lavičce malebného náměstí v Havlíčkově Brodě a čekám. Čekám na Kristýnku, se kterou mám dohodnutou schůzku. Je krásný letní podvečer a nějak samovolně se usmívám a rozhlížím a užívám si přítomnost všeho, když tu najednou...

Z uličky od kostela se svižným krokem přibližuje mladá maminka s kočárkem. Nic tak podivného, řeknete si, ale přece.

 

Kéž by tato maminka co nejdříve pochopila

V uplynulých týdnech jsem přijala na terapie několik nových klientů. A vůbec není tajemstvím, že přichází až tehdy, kdy neví kudy kam, nespí a dokonce již si občas lupnou nějaký ten prášek. Všichni, kteří usedají na židli ve studiu, přichází se stejnou otázkou. Ta otázka zní: PROČ? PROČ JÁ?

Cítí se jako oběti a obětí opravdu jsou, ale… Zpravidla ještě nejsou ochotni připustit, že takový život si prostě připravili.  

Odpuštění sobě

Dopouštíme se na sobě i svých blízkých zločinů, ale nevíme o tom. Výčitky nejsou třeba. Stačí si uvědomit, že tvůrci vlastního života jsme my sami. Stačí si uvědomit, že mi sami rozhodujeme o stavu našeho rozpoložení zítra. A čím? Přece tím, že dodržíme několik základních zásad a to i přesto, že se nám občas nechce.

Kdybych věděla, že…

„Existuje několik věcí, které nás ovlivňují“

Je krásný letní podvečer a nějak samovolně se usmívám a rozhlížím a užívám si přítomnost všeho, když tu najednou...

Z uličky od kostela se svižným krokem přibližuje mladá maminka s kočárkem. Nic tak podivného, řeknete si. Ale přece. „Kéž by tato maminka co nejdříve pochopila.“ Tak zní okamžité moje přání ve prospěch maminky a jejího děťátka, které mne napadá. A já věřím, že bude vyslyšeno. Vidím totiž scenérii, která rozhoduje o stavu maminky i miminka zítra. Maminka velmi spěchá, chvílemi popobíhá. Je cítit nervozita. Navíc je celá v černém a o tom, že černá je její barvou oblíbenou, svědčí i nehty na nohou a rukou. Zamračeně nahlíží do kočárku černé barvy, který má zakrytý černým monofilem. Zřejmě proto, aby černé bylo víc, protože do prostoru, který je z vnitřní strany kočárku rovněž v černé barvě se hmyz nepohrne. Snažím se zahlédnout miminko. „Hurá, má na sobě tmavě modré tílko.“ Alespoň částečně si oddechuji. „Kdyby totiž věděla…“

Jednoduchost sama

Nových šťastných 10 pro šťastné zítra

 1. Oblékejte se do pestrých jásavých barev, mají vliv na rovnováhu a průchodnost vašich čaker, vaší nálady a vašeho zdraví.
 2. Usmívejte se stále: Do sebe, na sebe, na druhé a na svět. Má to velký vliv na situace, které vám přijdou do života zítra.
 3. Chvalte sebe i své blízké. Nemůžete-li pochválit, hledejte hezké a mlčte. Akce vyvolává reakci, proto se vyvarujte manipulaci, ta by následně byla použita ve vašem životě a vašich situacích na vás.
 4. Vyjadřujte vděčnost za každý nový den. Za stravu, vodu, střechu nad hlavou a zdraví. Utužíte si je a do života přitáhnete hojnost všech směrů.
 5. Vybírejte si pozitivní přátele a povídejte si o nápadech a jejich ztvárnění. Přátelé, kteří si povídají o druhých, nejsou přátelé. Jsou nevědomí a s jinými mluví o vás.
 6. Přijímejte odpovědnost za vyřčená slova. Hledejte výrazy, které programují váš život do radosti. Mluvte málo, jasně, slovy lásky a věřte, že slova jsou pečetí vaší mysli.
 7. Svojí mysl osvoboďte od TV. Televize je zprostředkovatel vize, kterou si dobrovolně programujete, jak budete žít vy za 3-5 let. Omezte sledování v TV na pohádky a programy, které vás rozveselí, nikoliv rozruší.
 8. Odpouštějte sobě i ostatním. Nechovejte v sobě nenávist. Hněv, zloba a nenávist umí stejně vyrůst, jako radost a láska. Uvědomte si, že i vy sami se zklidníte pouze tehdy, jste-li pochopeni a ukonejšeni. Uzdravit sebe i druhé lze jen čistým odpuštěním.
 9. Udržujte se klidnými. Neposuzujte a nehodnoťte druhé. Osvoboďte se od nezdravých emocí. Snažte se zachovávat nadhled. Přijímejte situace i vaše blízké bez podmínek. Přijímáním se vše minulé stane lehkým a věci se dají sami do pohybu. Vaši blízcí vás rovněž budou přijímat a vyjadřovat vám úctu.
 10. Rozhodněte se s každým novým dnem nově: „Za svůj spokojený a šťastný život jsem odpovědný/á jen já sám/a..

Kdybych věděla, že…

Je to už dávno, kdy i já si často opakovala tuto větu…Stejně jako ti, kteří dnes navštěvují moje studio a pravidelně dochází na terapie. Ptají se PROČ. A po mém sdělení následuje další jejich věta: „Kdybych věděl/a, že…“ Já už vím. Vím, že vše je snadné a vše závisí na každém z nás. A já i vím, že pomalu a jistě i vy začnete tvořit jinak a nově. Tak jako já, a to stále. Včera, dnes i zítra.

Svůj příběh si píšu já.J

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví